Az ötvenes éveit taposó, Budapesten élő mérnök-közgazdász szakmai pályafutását a valamikori hódmezővásárhelyi Rákóczi mezőgazdasági termelőszövetkezetben kezdte ágazatvezetőként.
Életének következő állomása a jelenleg már a veszprémi Pannon Egyetemhez tartozó Keszthelyi Kar volt, ahol a Vállalati Gazdaságtan tanszéken könyvvitelt és üzemgazdaságtant oktatott.
Öt év felsőoktatásban eltöltött időszakot követően a bankszektorba avanzsált, ahol a vállalati hitelezési területet irányította a OTP Bank Nyrt. Keszthelyi Fiókjában.
Később lehetősége nyílt bankon belül – az üzletág megtartásával – szakértői tevékenységét Pesten folytatni, először Észak-Pesten, majd a bank belvárosi régiójában. A 2006-os év óta az addig megszerzett ismeretit saját vállalkozásában kamatoztatja Budapesten, illetve a Magyar Fejlesztési Bank minősített szakmai tanácsadója.
Ipartörténettel hat év óta foglalkozik, fő vizsgálati területe az 1850-1920-as időszak közötti fa-, malom- és szeszipari manufaktúrák, valamint gyárak és tulajdonosi körük történetének kutatása.
Cikkeit és tanulmányait egy 2013-ban Budapesten kiadott ipartörténeti kismonográfia követte „Szegedi fűrészes história” címmel. Várhatóan ebben az évben nyomdai előkészítés alá kerül a „Három ország – három nemzedék” c. ipar-, művészet- és politikatörténeti könyve, mely három szerzőtárs bevonásával a valamikor malomiparban érdekelt bégavári Back család történetét dolgozza fel. (Velence történetével ennek kapcsán került kapcsolatba.)
Emellett előkészítés alatt áll a 19. századi szeszipar egyes területeit bemutató mikroipartörténeti tanulmánya.
Vélemény, hozzászólás?