Térképek Velencéről és a tóról

A blog ezen részén Velencével és a tóval összefüggésben keletkezett térképekről adok ismertetést, szándékaim szerint kedvet adva a velük való bíbelődésre is.Magyarország Lázár féle térképe kimetszés

Jelenleg kb 50  történelmi térképet elemeztem Velence és környezete említése szempontjából. Ezeket fokozatosan publikálom blogbejegyzések formájában.

Egyelőre az a tervem, hogy az 1526-os Lázár-térképpel kezdem a sort, és a mondernnek tekinthető – és kellően részletes- Müller Ignác-félével (1771) vagy Lipszky 1806-os térképével fejezem be a történelmi ismertetés ezen ágát. Onnantól más fejezet kezdődött a térképek és talán Velence történetében is.

Ahogy a blog elején írtam, a térképek egyike sem a tulajdonom, kérem, más is kezelje tisztelettel a szerzői jogokat és a hivatkozásokat!

Hozzászólás